Järjestötoiminta

4H-yhdistys ry

Mirigli Blomerus
040 538 3232
mirigli.blomerusotava@gmail.com

LC Otava/Helmi ry.

Taija Suhonen
050 378 3798

taija.t.suhonen@gmail.com

 

Mannerheimin Lastensuojeluliiton Otavan yhdistys ry.

pj. Mari Hokkanen
marihokkanen2@gmail.com
050 3558 500
vpj. Saana Gustafsson-Purujärvi
saana.gustafsson@hotmail.com

 

Otava-Seura ry.

Otava-Seura ry.

Puheenjohtaja:
Juhani Manninen
Pääskyniementie 38

50670 Otava
Manninen Juhani

jussi.manninen@surffi.fi
040 550 0883

Sihteeri ja rahastonhoitaja:
Maija Manninen

maija.manninen@gmail.com

Tiedotussihteeri:

Leena Pulfer


leena.pulfer@gmail.com

www.otava-seura.net

Otavan Erämiehet ry.

pj. Antti Liukkonen

Syväsmäentie 411

50670 Otava

anttialiukkonen@gmail.com

siht. Pekka Suhonen

050 536 0026
pekka.suhonen@surffi.fi
www.otavan-eramiehet.fi

Otavan Kalamiehet ry.

pj. Esa Hurri
Koppelolahdentie 4
50670 Otava

044 0200 602

esa@tvhuolto.fi

Otavan koulutilan ystävät ry

Otavan koulutilan ystävät ry

Puheenjohtaja Anu Hämäläinen, 0500 754 818

Sihteeri Kerttu Hakala, 050 327 7365

koulutilansystavat@gmail.com

https://www.facebook.com/otavankoulutilanystavat?fref=ts

 

Otavan Martat ry.

pj. Mirja Matilainen
044 532 0449

mirja.matilainen@surffi.fi
siht. Leena Vallenius
050 910 6100
leena.vallenius@surffi.fi